TřEšNě

Třešně bohatství vitamínů a minerálů v malém ovoci

Třešně jsou drobné plody, které obsahují skutečné množství minerálů a vitaminů. Zajímavostí je, že nejen samotné plody se vyznačují vynikajícími zdravotními a výživovými vlastnostmi, ale také stopky, přečtěte si více »

 

Třešně bohatství vitamínů a minerálů v malém ovoci

Třešně jsou drobné plody, které obsahují skutečné množství minerálů a vitaminů. Zajímavostí je, že nejen samotné plody se vyznačují vynikajícími zdravotními a výživovými vlastnostmi, ale také stopky, které se obvykle vyhazují do koše.

hTTPS://moravske-sady.cZ/cs_CZ/c/Tresne-a-visne/25 TřEšNě - lahodná svačinka

třešně jsou jednoznačně spojeny s létem. Většina lidí se na ně těší po celý rok. Sezóna třešní je bohužel krátká, ale cena není nijak přemrštěná. Jakmile se na stromech objeví ovoce, můžete ho jíst podle chuti. Konzumace třešní má mnoho výhod, cenou za zdraví je lahodné ovoce.

Třešně - bohaté na vitamíny a minerály

Seznam prospěšných látek, které třešně obsahují, je dlouhý. Patří mezi ně vápník, draslík, železo, jód, hořčík a vitaminy skupiny B, vitamin C, betakaroten. Jsou dokonale osvěžující, protože obsahují 80 % vody.

Třešně - prospěšné antioxidanty

Tmavší barva třešní znamená více antioxidantů, což je dobré si uvědomit. Tyto plody jsou mimořádně sladké, mají však nízký glykemický index, tj. GI = 23, a jsou také nízkokalorické, protože 100 g ovoce má přibližně 60 kcal.

Třešně - zdraví prospěšné vlastnosti

Třešně mají mnoho zdraví prospěšných vlastností.

Třešně - příznivé účinky na kardiovaskulární systém

Třešně obsahují velké množství draslíku, který je nezbytný pro správnou funkci srdce a dalších svalů a nervového systému. Draslík ovlivňuje regulaci krevního tlaku.

Třešně - regulace koncentrace cholesterolu v krvi

Třešně jsou zdrojem kvercetinu, což je sloučenina obsažená v rostlinách, která ovlivňuje regulaci koncentrace cholesterolu v krvi.

Třešně - zpomalení procesu stárnutí

K dispozici jsou různé odrůdy třešní. Nejlepší je vybírat kaštanové nebo tmavě červené, protože tmavší barva znamená vyšší obsah antioxidantů v ovoci. Jedná se o sloučeniny, které chrání před nemocemi, včetně rakoviny, a zpomalují proces stárnutí organismu.

Třešně - pomáhají v boji proti artritidě

Artritida vzniká mimo jiné v důsledku nedostatku vitaminu B5, tj. kyseliny pantotenové. Konzumace třešní je součástí prevence dny. Pacientům se doporučuje jíst třešně, aby doplnili nedostatek vitaminu B5.

Třešně - odkyselení organismu

Třešně pomáhají odkyselovat organismus, mají příznivé účinky na stav pokožky a trávicího systému a regulují produkci hormonů štítné žlázy.

Sladké třešně - odrůdy

Třešně jsou k dostání v různých odrůdách. Nejvíce se doporučují tyto odrůdy:

Třešeň Tamara - relativně nová odrůda, která poměrně brzy vstupuje do období plodnosti, plodí každoročně a hojně. Plody jsou velmi velké. Dužina je tvrdá, sladká a šťavnatá. Nejlépe se vysazuje brzy na jaře nebo v létě na teplém a slunném místě.

Třešeň Burlat - raná odrůda, velmi oblíbená. Plody jsou červené a chutné. Stromy jsou odolné vůči nižším teplotám.

Višeň Bűttner Red (Poznańska) - pozdní odrůda, která je odolná vůči mrazu a chorobám. Pravidelně a hojně plodí. Plody jsou středně velké nebo velké, žluté s červenými skvrnami, sladké a chutné.

Třešeň Justyna - pozdní odrůda, odolná proti mrazu a málo náchylná k chorobám. Plody jsou chutné, tmavě červené a odolné proti praskání.

Třešeň Kordia - oblíbená odrůda s tmavě červenými, velkými chutnými a sladkými plody. Citlivé na mráz, odolné vůči chorobám.

Karesova třešeň - raná odrůda s chutnými, tmavě červenými a středně velkými plody. Výnosy jsou ročně poměrně bohaté. Stromy vykazují průměrnou citlivost na mráz a choroby.

Lapins cherry - pozdní odrůda s velkými, chutnými a červenými plody. Citlivá na mráz a středně odolná vůči chorobám.

Merton Premier cherry - Plody jsou středně velké, chutné, sladké, tmavě červené. Odolnost vůči mrazu a chorobám.

Cherry Rivan - raná odrůda s chutnými, středně velkými, tmavě červenými plody. Poměrně odolné stromy vůči nízkým teplotám, odolné vůči chorobám.

Sam cherry - poměrně pozdní odrůda, tmavě červená, velké plody. Strom odolný vůči mrazu a chorobám.

Summit cherry - středně raná odrůda s velkými, chutnými, jasně červenými plody. Odolná proti mrazu, málo odolná proti chorobám. Každoroční a hojné výnosy.

Sylvia cherry - Středně pozdní odrůda s chutnými tmavě červenými plody. Stromy jsou odolné vůči chorobám a mrazu.

Vera cherry - Středně raná odrůda s velkými, chutnými, tmavě červenými plody. Odolná vůči mrazu a málo náchylná k chorobám.

Stojí za to podívat se na nabídku obchodu Moravske Sady. K dispozici jsou různé odrůdy stromů, ze kterých se rodí lahodné třešně. Ceny jsou velmi konkurenceschopné a budoucí ovoce za takovou investici stojí.

Související články